WITAMY  NA  STRONIE  SZKOŁY!


adres: Lutowo 1, 89-406 Lutowo
e-mail: lutowo@wp.pl
www: lutowo.neostrada.pl
sekretariat szkoły: godz.  800 - 1430
tel./fax (052) 388 4378
O SZKOLE
:: Aktualności
:: Patron
:: Pracownicy
:: Rada Rodziców
:: Samorząd Uczniowski
:: Pedagog
:: 'Orlik' 2012

INFORMATOR
:: Plan lekcji
:: Podręczniki i programy
   nauczania
:: Zajęcia dodatkowe
:: Dyżury nauczycieli
:: Dokumenty
:: Komunikaty

GALERIA
:: Uroczystości szkolne
:: 'Orlik' 2011-12
:: Wycieczki
:: Inne

SERWISY
:: Edukacja
:: Uczniowie
:: Nauczyciele [ftp]

DZIEŃ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA


  Dzień Zdrowego Stylu Życia w Zespole Szkół
w Lutowie

     

    Pierwszy dzień wiosny uczniowie Zespołu Szkół w Lutowie spędzili
na promowaniu zdrowego trybu życia.
Dzień rozpoczęli od konsumpcji przygotowanego wspólnie z rodzicami
i wychowawcą śniadania. Na talerzach pojawiło się ciemne pieczywo, warzywa i owoce, czyli produkty niezbędne do prawidłowego rozwoju. Społeczność szkolna wzięła też udział w prelekcji przygotowanej przez
p. Michała Licę z Shape Wellness Club. Prowadzący w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na czynniki warunkujące prawidłowy rozwój organizmu, czyli m.in. prawidłowe odżywianie oraz aktywność fizyczną. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się prowadzone na sali gimnastycznej zajęcia ruchowe. Pod kierunkiem wykwalifikowanego trenera i przy dźwiękach muzyki uczniowie mogli korzystać z trampolin. Odbył się również mecz siatkówki. Po przeciwnych stronach siatki stanęła drużyna gimnazjalistów oraz połączona drużyna rodziców i nauczycieli. Po zaciętym boju dorośli musieli uznać wyższość gimnazjalistów, którzy wygrali 3:1. Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów indywidualnych i drużynowych tematycznie związanych ze zdrowym stylem życia. Pani dyrektor Grażyna Gburczyk wręczyła laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe.

      

    Ten dzień był też dobrą okazją do zbadania sobie poziomu cukru oraz pomiaru ciśnienia tętniczego, ponieważ w szkole uruchomione zostało stoisko medyczne, gdzie wykwalifikowana pielęgniarka z Centrum Medycznego SPAMED dokonywała pomiarów.
Poprzez promowanie właściwych nawyków żywieniowych i aktywności ruchowej uczniowie uzmysłowili sobie, jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia, gdyż oznacza to wzięcie odpowiedzialności za własne zdrowie       i dobre samopoczucie.
Mając nadzieję, że będące w codziennym jadłospisie uczniów chipsy i cola zostaną zastąpione przez owoce, wodę i soki, a bierny odpoczynek przy komputerze przegra rywalizację z rowerem czy spacerem na świeżym powietrzu, uczniowie zakończyli swój pobyt w szkole. Dzień wyzwolił w nich wiele pozytywnych emocji i dostarczył niesamowitych wrażeń. Wiosnę przywitali zdrowo i na sportowo!

        

   Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz panu Michałowi Lica z SHAPE WELLNESS i Centrum Medycznemu SPAMED oraz pracownikom szkoły za tak wspaniały dzień.