WITAMY  NA  STRONIE  SZKOŁY!


adres: Lutowo 1, 89-406 Lutowo
e-mail: lutowo@wp.pl
www: lutowo.neostrada.pl
sekretariat szkoły: godz.  800 - 1430
tel./fax (052) 388 4378
O SZKOLE
:: Aktualności
:: Patron
:: Pracownicy
:: Rada Rodziców
:: Samorząd Uczniowski
:: Pedagog
:: 'Orlik' 2012

INFORMATOR
:: Plan lekcji
:: Podręczniki i programy
   nauczania
:: Zajęcia dodatkowe
:: Dyżury nauczycieli
:: Dokumenty
:: Komunikaty

GALERIA
:: Uroczystości szkolne
:: 'Orlik' 2011-12
:: Wycieczki
:: Inne

SERWISY
:: Edukacja
:: Uczniowie
:: Nauczyciele [ftp]

WIZYTA W INOWROCŁAWIU


  Wizyta w Inowrocławiu
     

   W dniu 08.05.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutowie odwiedzili 56 Pułk Śmigłowców Bojowych w Inowrocławiu oraz lotnisko w Latkowie. W budynkach Jednostki Wojskowej przy ulicy Jacewskiej zwiedziliśmy sale tradycji pułku oraz wysłuchaliśmy ciekawostek z historii dotyczących funkcjonowania jednostki.
Druga część wycieczki to zapoznanie ze sprzętem bojowym. Na lotnisku w Latkowie uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi piloci. Każdy miał możliwość zasiąść za sterami śmigłowca bojowego Mi-24 - najlepiej uzbrojonej latającej maszyny w polskich siłach powietrznych tak zwanej "latającej fortecy".
   

    

Chętni mogli porozmawiać z żołnierzami, którzy pełnili misje bojowe poza granicami naszego kraju m.in. w Iraku i Afganistanie.
Dużą atrakcją wycieczki było obserwowanie manewrów w powietrzu, ponieważ w tym dniu odbywały się loty próbne śmigłowców bojowych. Czas spędzony z żołnierzami pozwolił na lepsze poznanie tego rodzaju sił zbrojnych i przybliżył uczniów do podjęcia decyzji odnośnie wyboru przyszłego zawodu. Zapraszamy do fotorelacji.